Warsztaty z tureckiej metody zdobienia papieru EBRU dla sześciolatków. Ilość miejsc ograniczona

To pierwsze z cyklu trzech warsztatów, które odbędą się w Głogowie we współpracy z Ossolineum. Warsztaty wakacyjne dla dzieci z instruktorem z Muzeum Pana Tadeusza (Ossolineum) z Wrocławia 27 sierpnia , 3 i 24 września. Warsztaty te, to różnorodne działania o charakterze artystycznym prowadzone przez pracowników Muzeum Pana Tadeusza. Nieszablonowe, twórcze aktywności, które rozwijają wrażliwość na sztukę, poczucie estetyki, kreatywność, pomysłowość, umiejętność współpracy w grupie. Swoją tematyką nawiązują do ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza oraz zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.
27.VIII tematem warsztatów będzie: Papier z wyobraźni. Poznajemy ebru – technikę zdobienia papieru.
Papier towarzyszy nam na co dzień, często jest to po prostu biała kartka. A gdyby przenieść wzory z naszej wyobraźni właśnie na kartkę papieru? Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona własny deseń unikatowego papieru marmurkowego, który może posłużyć jako dekoracja, okładka książek i zeszytów albo papier ozdobny. Uczestnicy warsztatów zobaczą także kopie XIX-wiecznych książek obłożonych papierem marmurkowym, w tym pierwsze wydanie Pana Tadeusza.
Zajęcia przygotowane są dla 15. uczestników, czas trwania 90 minut. W związku z ograniczeniem miejsc, obowiązują zapisy.