Głogowscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzili kontrole lokali gastronomicznych na terenie powiatu. Tematem kontroli było przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

W czasie wspólnych działań kontrolowano przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach oraz zachowania odpowiedniego dystansu pomiędzy osobami. Przypominano również o zasadach dotyczących zachowania odpowiedniej odległości między klientami, oczekującymi w kolejce oraz o dezynfekcji dłoni. W trakcie działań nie stwierdzono nieprawidłowości.

– Policjanci przypominają, że osoby nieprzestrzegające obowiązujących obostrzeń muszą liczyć się z karą, nie tylko w postaci pouczenia, ale mandatu karnego lub skierowania wniosku do sądu. Maksymalny mandat może wynieść do 500 złotych. Policjanci mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych. Natomiast sanepid może nakazać zapłatę nawet 30 tysięcy złotych – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.