Głogów przystąpił do konkursu o tytuł Rowerowej stolicy Polski. W zabawie może wziąć udział każdy, kto ma telefon komórkowy i jeździ na rowerze. Nagrodą jest tytuł i nowoczesna samoobsługowa stacja naprawy rowerów.

Rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej zabawy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. O ten tytuł w tym roku powalczy kilkadziesiąt miast. Prezydent Miasta Rafael Rokaszewicz zachęca głogowian do udziału w tej zabawie.

– Nasze miasto uczestniczy w ogólnopolskich zmaganiach o tytuł Rowerowej stolicy Polski. Nabijajmy kilometry i zbierajmy punkty, po to żeby wygrać nagrody: tytuł Rowerowej stolicy Polski a także nowoczesny punkt do naprawy rowerów – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. –   Przede wszystkim to świetna zabawa połączona z rekreacją, wypoczynkiem i sportem. Zachęcam  głogowian do ściągnięcia aplikacji rowerowastolicapolski i przez cały wrzesień nabijania kilometrów, aby Głogów dobrze się zaprezentował.  

Organizatorem zabawy jest miasto Bydgoszcz. W konkursie udział mogą wziąć wszyscy, którzy mają telefon i jeżdżą na rowerze.  Należy jedynie pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się kręcić kilometry.  Bezpłatna aplikacja jest do obrania na stronie www.rowerowastolicapolski.pl

Nagrodą w konkursie jest tytuł Rowerowej stolicy Polski. Organizatorzy dla trzech najlepszych miast przygotowali także dodatkowe nagrody samoobsługowe stacje naprawy rowerów, które ufundował sponsor zabawy  firma Ibombo.