18 września, w najbliższy piątek rozpocznie się akcja #sadziMY. Dla wszystkich chętnych od godz. 9 do godz. 15 Nadleśnictwo Głogów rozda  sadzonki  świerka, sosny i lipy.

18 września w ramach akcji #sadziMY w Nadleśnictwie Głogów rozdawane będą sadzonki drzew: sosny, buk, lipy i świerka. Każda osoba zainteresowana w godz. od 9 do 15 może otrzymać sadzonki i posadzić własne drzewo, które z biegiem czasu wyrosną na potężne drzewa dające schronienie nie tylko ptakom ale również wpływać będą korzystnie na klimat.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju.

18 września  akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r.  Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi blisko 64 tys. nowych drzew na powierzchni 6,44 ha.