Na ulicy Sikorskiego w Głogowie, kierowany przez 62 – letniego kierowcę samochód opel, potracił przechodzącą prawidłowo po oznakowanym przejściu 73 – letnią mieszkankę Głogowa. Piesza doznała złamania miednicy. Kierowca był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło na zwykle ruchliwej ulicy Sikorskiego w Głogowie podczas intensywnego opadu deszczu, w bardzo trudnych warunkach drogowych.

– Nie tłumaczy to jednak w żaden sposób kierującego. Jednym z podstawowych obowiązków kierowcy jest dostosowanie prędkości oraz sposobu jazdy do panujących na drodze warunków. Oznacza to, że musimy się poruszać z taką prędkością jaka aktualnie umożliwia nam kontrolę nad pojazdem. Jeśli musimy jechać z prędkością 30-40 km/h lub zatrzymać się bo droga jest śliska, zróbmy to. Nasze życie i życie innych uczestników ruchu drogowego jest najważniejsze – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.


Policja apeluje do pieszych o to, aby nosili elementy odblaskowe, mogą bowiem  uratować życie. W czasie złej widoczności, gdy pieszy ma na sobie ubranie w szaro-czarnych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here