OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pacjent przyjęty z objawami neurologicznymi na Oddział Neurologii i Leczenia Udarów Mózgu jest zakażony koronawirusem.  Personel na kwarantannie a chory został przewieziony do szpitala zakaźnego.

O wykonaniu testu pacjentowi przyjętemu na Oddział Neurologii i Leczenia Udarów Mózgu zadecydowali lekarze, chociaż pacjent nie miał żadnych objawów wskazujących na zakażenie COVID-19. Jak twierdzi rzecznik głogowskiego szpitala Ewa Todorov lekarze często podejmują decyzje o wykonaniu testów dla przyjmowanych pacjentów.

– Pacjent został przewieziony do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze – mówi Ewa Todorov rzeczniczka głogowskiego szpitala. – Personel, który miał kontakt z pacjentem został odsunięty od pracy. Wykonano już testy. Wynik poznamy za 24 lub 48 godzin.

Do czasu poznania wyników testu wstrzymane zostały przyjęcia na Oddział Neurologii i Leczenia Udarów Mózgu. Jeżeli wynik będzie pozytywny szpital wprowadzi odpowiednie procedury, jeżeli natomiast będzie negatywny przyjęcia na oddział zostaną wznowione.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here