Szybka akcja policjantów prawdopodobnie uratowała życie 39 – letniemu kobiecie. Policjanci odnaleźli ją roztrzęsioną z przygotowanym w torbie sznurem.

1 października około godziny 14.00 głogowscy policjanci zostali zawiadomieni o prawdopodobnej próbie samobójczej. Z informacji wynikało, że 39 – letnia kobieta pozostawiła list pożegnalny deklarując w nim zamiary samobójcze.

– Oficer dyżurny jednostki natychmiast skierował policyjne patrole do działań poszukiwawczych. Jeden z patroli przeszukując teren gdzie potencjalnie mogła się znajdować kobieta, zauważył jej zaparkowany samochód. W samochodzie policjanci odnaleźli 39 – latkę. Kobieta była roztrzęsiona i zapłakana. Oświadczyła policjantom, że nie chce żyć i wyciągnęła z torby sznur. Policjanci natychmiast udzielili jej pomocy oraz przewieźli do jednostki – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Okazało się, że była nietrzeźwa. Po udzieleniu pomocy medycznej, została przewieziona do izby wytrzeźwień. Lekarz zdecyduje czy kobieta wymaga konsultacji psychiatrycznej.