Trzech ojców ma lekkie i średnie objawy. Pozostali ojcowie nie mają jeszcze wyników testów. Klasztor pozostał zamknięty. W parafii podejmą posługę redemptoryści z innych wspólnot, którzy nie mieli kontaktu z zakażonymi.

Dzisiaj, 8 października w klasztorze Ojców Redemptorystów w Głogowie  wykryto kilka przypadków zakażenia koronawirusem.  Członkowie tej wspólnoty przebywają w kwarantannie. Trzech ojców ma lekkie i średnie objawy, pozostali ojcowie nie mają jeszcze wyników testów.

Klasztor pozostaje zamknięty. W parafii podejmą posługę redemptoryści z innych wspólnot, którzy nie mieli kontaktu z zakażonymi. Wszystkie nabożeństwa odbywają się według programu i z zachowaniem przepisów sanitarnych, a kościół i pomieszczenia duszpasterskie zostały zdezynfekowane. Będzie odprawiana zawsze pierwsza intencja, a pozostałe przyjęte intencje Mszy św. zostaną odprawione w kaplicy zakonnej bez udziału wiernych.

Kancelaria parafialne pozostaje nieczynna, w pilnych sprawach kontakt telefoniczny z proboszczem, o. Łukaszem Wójcikiem, tel. 609672022 email o.lukasz.wojcik@gmail.com

 Łukasz Wójcik CSsR, proboszcz parafii pw. św. Klemensa w Głogowie dziękuje wszystkim za słowa otuchy, wsparcie i modlitwę. Wszystkich, a szczególnie chorych, polecił wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.