21. uczniom Wójt Gminy przyznał stypendia. Wsparcie finansowe otrzymali najzdolniejsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nielubi i Brzegu Głogowskim oraz Szkół Podstawowych w Bytomiu Odrzańskim i Lubinie.

Uprawnionymi do otrzymania stypendium byli uczniowie klas IV-VIII dla których miejscem zamieszkania jest Gmina Żukowice oraz uczęszczających do szkół na terenie Gminy Żukowice bez względu na miejsce zamieszkania, którzy w  wyniku  klasyfikacji  rocznej  uzyskali średnią z ocen  z obowiązujących zajęć  edukacyjnych  co  najmniej 5,0 oraz wzorową ocenę z zachowania.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, odstąpiono w roku bieżącym od uroczystego wręczenia stypendiów. Nagrody pieniężne  z tego tytułu zostały przekazane stypendystom na wskazane konta osobiste.

– Serdecznie gratuluję Wam znakomitych wyników w nauce. Wysokie oceny świadczą nie tylko o ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o dużej dojrzałości i odpowiedzialności. Niech nauka będzie dla Was nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice – Chciałbym jednak, abyście zdawali sobie sprawę, że my dorośli: nauczyciele, trenerzy, instruktorzy czy przede wszystkim rodzice, jesteśmy z Was dumni bez względu na osiągane wyniki. Bo jak powiedział jeden z amerykańskich pisarzy: „Życie nie wymaga od nas bycia najlepszymi, tylko starania się ze wszystkich sił”. ­– dodaje wójt.

Tegorocznymi stypendystami, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,00 są:
Oliwia Antczak, Milena Borucka, Aleksandra Budzinowska, Jakub Budzinowski, Izabela Burza, Maja Chuchro, Alicja Dworzańska, Hanna Glińska, Klaudia Kondraciuk, Martyna Kondraciuk, Arkadiusz Marszałek, Kornelia Matysiak, Mikołaj Nowak, Wiktoria Nowicka, Karolina Pieńko, Szymon Pilarski, Alicja Rutkowska, Dominika Szczurek, Karolina Szczurek, Szymon Tarkowski, Malwina Wójt.

Stypendia najzdolniejszym uczniom przyznane zostały na mocy uchwały nr  IX/75/2019 Rady Gminy Żukowice z dnia 27 czerwca 2019 r. w ramach “Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here