Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali kolejnego sklepowego złodzieja. 27 – latek wpadł podczas kradzieży. Usiłował uciekać ale został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów. W torbie chciał wynieść towar o wartości 2 704 złotych. Policjanci przedstawili mu zarzuty kradzieży w sklepach na terenie miasta o wartości ponad 9 300 złotych. Sprawca został tymczasowo aresztowany. Działał w warunkach recydywy.

Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży 27 – letni głogowianin był już zatrzymywany i karany za liczne kradzieże w sklepach. Jest osobą dobrze znaną policjantom. Tym razem usiłował ukraść ze sklepu narzędzia ogrodnicze: piły łańcuchowe, nożyce, pompę do wody o wartości 2 704 złote. W jego mieszkaniu policjanci odnaleźli kolejne skradzione w tym sklepie urządzenia. Policjanci  ustalają i weryfikują jaka była skala kradzieży 27 – latka .

– Podejrzany usłyszał również zarzuty licznych kradzieży w innych sklepach na terenie Głogowa o wartości ponad 6 600 złotych. Kradł drobne urządzenia, elektronarzędzia kosmetyki, artykuły chemiczne, alkohol. Z procederu kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodów – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.