Nowoczesne karetki trafiły do legnickiego Pogotowia Ratunkowego. Wszystkie mają kolor żółty tak jak transport medyczny w UE. W najbliższych planach jest jeszcze jeden zakup nowego ambulansu.

Nowoczesne, wyglądające inaczej, bo wyróżniające się żółtym kolorem ambulanse zasiliły tabor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

– Żółty kolor to nowe wytyczne unifikujące transport medyczny w Unii Europejskiej. Trzeba się będzie do tej barwy po prostu przyzwyczaić – mówi Andrzej Niemiec – rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

Samochody są wyposażone w nosze bariatyczne, to takie które przystosowane są do transportu osób z dużą nadwagą.

– Poza tym są to bardzo nowoczesne karetki, które zastąpią wysłużone wozy – mówi Andrzej Niemiec – rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.

Pierwszy ambulans został sfinansowany za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego z funduszy UE w ramach programu „Poprawa dostępności i podniesienie jakości świadczeń zdrowotnych  na rzecz ograniczenia zachorowalności mieszkańców regionu w związku z pojawieniem się COVID-19”. Kolejna dwa zakupiono ze środków własnych Pogotowia Ratunkowego w Legnicy, które to pozyskano fundusze specjalnie na ten cel. W najbliższych planach jest jeszcze jeden zakup nowego ambulansu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here