Biblioteka Publiczna Gminy Żukowice wspólnie z Grupą Kreatywni w Żukowicach otrzymały dotację w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie 2020” w wysokości 6000 zł. Za pozyskane środki realizowany jest projekt „Bezpiecznie, zdrowo i sportowo na boisku w Czernej”.

Prace na boisku w Czernej już ruszyły. Mieszkańcy pod okiem fachowej firmy, rozpoczęli  budowę nowego ogrodzenia na terenie istniejącego boiska do piłki nożnej. Praca idzie wyjątkowo sprawnie i szybko.

– Budowa ogrodzenia na terenie istniejącego boiska do piłki nożnej w m. Czerna przyczyni się w przyszłości do poprawy bezpieczeństwa oraz  wzrostu poziomu atrakcyjności miejsca integracji i rekreacji dla lokalnej społeczności – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gmin y Żukowice.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Bezpiecznie, zdrowo i sportowo na boisku w Czernej” Wartość zadania to kwota blisko 8200 zł, Realizacja jest możliwa dzięki dofinansowani ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2020” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here