W związku z wprowadzeniem na terenie powiatu głogowskiego tzw. “strefy czerwonej” policjanci skoncentrowali swoje działania przed wszystkim na kontroli przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa, a także zachowanie dystansu społecznego. Nie obyło się bez karania mandatami nieodpowiedzialnych osób.

Od soboty 17 października powiat głogowski został objęty tzw. „strefą czerwoną” o zaostrzonym reżimie sanitarnym. Policjanci podczas patroli miasta i wsi na terenie powiatu głogowskiego sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do nowych ograniczeń.

– Policjantów można  spotkać w miejscach, gdzie przebywa większa ilość osób. Stanowczo reagują na przypadki niestosowania się do zaostrzonego reżimu sanitarnego. Przede wszystkim reagując na przypadki nie zakrywania ust i nosa oraz nieuzasadnionego łamania dystansu społecznego. Wszystkie nasze działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zachorowań i ochronę zdrowia i życia obywateli. Na ulicach z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii korona wirusa – mówi poinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Osoby, które dopuszczają się łamania prawa, mogą spodziewać się konsekwencji. Stróże prawa mogą nałożyć na osoby popełniające wykroczenia mandat w kwocie do 500 złotych. Istnieje także możliwość skierowania wniosku o ukaranie do sądu, gdzie wysokość nałożonej grzywny może wynieść nawet do 5000 złotych.