Głogowscy policjanci zatrzymali 41 – latka podejrzanego o włamanie i kradzież do piwnicy na terenie miasta. Mężczyzna skradł elektronarzędzia i laptop. Kilka dni później dokonał kradzieży kamer monitoringu na terenie gminy Jerzmanowa. Podejrzany był już zatrzymywany za kradzieże i włamania oraz przebywał w areszcie tymczasowym.

41 – letni mieszkaniec Polkowic nie ma stałego miejsca zamieszkania. Był już zatrzymywany za kradzieże i włamania a nawet tymczasowo aresztowany. Tym razem został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego. Usłyszał zarzuty włamania do piwnicy i kradzieży elektronarzędzi oraz laptopa o wartości ponad 2 400 złotych. Odpowie również za kradzież kamer monitoringu o wartości 1 000 złotych, oszustwo  na kwotę 2 500 złotych i posiadanie narkotyków. Przy podejrzanym policjanci zabezpieczyli również przedmioty i rzeczy pochodzące z innych kradzieży. Trwa ustalanie ich pochodzenia.

– We wrześniu br. mężczyzna wykorzystując nocną porę oraz otwarte okno w domu jednorodzinnym na terenie Głogowa, wszedł do niego z zamiarem kradzieży. Został spłoszony przez właścicieli posesji i zdołał uciec z jej terenu.  Na miejscu porzucił przygotowane już do wyniesienia przedmioty i narzędzia o łącznej wartości 1800 złotych – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Policjanci wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie 41 – latka.