4 C
Powiat głogowski
niedziela, 6 grudnia, 2020
Strona główna !Promowane Finisz prac w wiatraku

Finisz prac w wiatraku

19
0

W polkowickim wiatraku montowane są ostatnie elementy wyposażenia. Jednocześnie trwają prace związane z programowaniem urządzeń, ich uruchomianie i testowanie.

– Planowany termin zakończenia prac to 20 listopada – mówi Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji w urzędzie gminy. – Po tym terminie przystąpimy do czynności odbiorowych obiektu, które mogą potrwać około dwóch tygodni.

Koszt inwestycji pn.: „Przebudowa zabytkowego wiatraka wraz z wykonaniem ekspozycji i instalacji multimedialnych” to prawie 8,9 miliona złotych brutto.

Na szczycie wiatraka jest przeszklony dach i z tarasu widokowego można obejrzeć panoramę miasta. Wrażenie robią też 16-metrowe śmigi. Integralną częścią zabytku jest pawilon usługowy, w którym powstała kawiarnia.

Przypomnijmy, że o zagospodarowaniu wnętrza wiatraka zdecydowali mieszkańcy w ankiecie. Większość opowiedziała się za działalnością związaną z promocją miasta. Temu służyć będą wystawa multimedialna oraz stała ekspozycja, które przybliżą zwiedzającym nie tylko historię naszego miasta, ale też całego Zagłębia Miedziowego.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com