Do 11 listopada można wziąć udział w projekcie „Pod biało-czerwoną”. W trzech gminach Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki weźmie  udział w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

– Ruszamy z projektem  “Pod biało-czerwoną” czyli maszt z flagą w naszym mieście i gminie wiejskiej. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy – mówi Marcin Marciszak ze Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów.

Dla gmin do 20 000 mieszkańców  wymagana liczba głosów do realizacji projektu – 100. Dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców wymagana liczba głosów –500. Natomiast dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców wymagana liczba 1000 głosów. 

” …To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidujemy udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt…” – czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Głosowanie on-line na stronie https://bialoczerwona.www.gov.pl