W związku z zamknięciem na trzy dni cmentarzy, gmina Polkowice wykupi od miejscowych handlarzy kwiaty doniczkowe i przedłuży termin korzystania z miejsc przeznaczonych do sprzedaży przy cmentarzu komunalnym.

Samorząd Gminy Polkowice chce wspomóc mieszkańców i drobnych przedsiębiorców, którzy po piątkowej decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy od soboty do poniedziałku, 2 listopada, zostali z zapasami głównie chryzantem i zniczy. Już w sobotę władze Polkowic postanowiły wesprzeć lokalnych handlowców, zanim rząd ogłosił, że producenci i sprzedawcy chryzantem doniczkowych będą mogli liczyć na pomoc finansową z  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W poniedziałek rano w ratuszu doprecyzowano szczegóły.

– Gmina wykupi chryzantemy od mieszkańców oraz prowadzących działalność gospodarczą zarejestrowaną na terenie naszej gminy – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Jest to gest solidarności mieszkańców Polkowic z przedsiębiorcami.

Dotyczy to handlujących przy cmentarzu komunalnym i na targowisku, a także kwiaciarni. Zgłoszenia – do środy – przyjmuje w urzędzie gminy Ewa Rucińska pod nr tel. 76 7249 701.
Ponadto, do niedzieli, 8 listopada gmina Polkowice bezpłatnie użycza miejsca postojowe przy cmentarzu komunalnym z przeznaczeniem na handel kwiatami i zniczami. Dotyczy to wszystkich, którzy zgłosili się do przetargu (pierwotne umowy obowiązywały od 23 października do 3 listopada). Osoby, które będą chciały skorzystać z tej formy pomocy proszone są o kontakt z dyrektorem wydziału  planowania przestrzennego, geodezji i  gospodarki nieruchomościami Krzysztofem Soliwodą pod nr tel. 76 72 46 788. Dalsze korzystanie z tych miejsc będzie możliwe po podpisaniu stosownych dokumentów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here