W piątek na Placu 100-lecia stanie czerwony kosz w kształcie serca. Będzie można do niego wrzucać nakrętki z butelek. Pozyskane z ich sprzedaży środki przekazane zostaną na rehabilitację Lilianki.

Za kilka dni na Placu 100-lecia stanie czerwony kosz w kształcie serca. Głogowianie będą mogli wrzuca do niego nakrętki z butelek. Pozyskane ze sprzedaży nakrętek środki przeznaczone zostaną dla osób potrzebujących. Jedną z nich jest Lilianka. Dziewczynka ma problem z poruszaniem się,  a po operacji będzie potrzebna specjalistyczna rehabilitacja, która wpłynie na poprawę sprawności fizycznej.

– Prowadzimy różne akcje, których celem jest niesienie pomocy. Jedna z naszych akcji ma na celu pomoc dzieciom na oddziałach psychiatrycznych w Bolesławcu i Wrocławiu. Prowadzimy dla nich zbiórkę między innymi kredek, gier planszowych, słodyczy. Kolejna akcja to zbieranie nakrętek dla osób potrzebujących. Jedną z osób, której pomagaliśmy i nadal chcemy pomagać jest Lilianka – mówi Beata Sroka ze Stowarzyszenia „Polska 2050”, lider powiatu głogowskiego i koordynatorka akcji.

Czerwony kosz w kształcie serca wykonała młodzież z głogowskiego Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich. W piątek kosz zostanie zamontowany na Placu 100-lecia. W sobotę o godz. 13 przy koszu będzie można spotkać młodzież, która wykonała to piękne metalowe czerwone serce i wspólnie wrzucić do niego nakrętki .

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here