W trakcie patrolu policjanci zauważyli przemieszczających się dwóch rowerzystów. Ponieważ obydwu rozpoznali jako osoby niejednokrotnie łamiące prawo, postanowili sprawdzić pochodzenie pojazdów użytkowanych przez nich. Na widok radiowozu rowerzyści rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 17 – latka oraz odzyskali dwa rowery. Drugi z mężczyzn 29 – latek został zatrzymany kilka godzin później. Był poszukiwany do odbycia kary.

Obydwaj zatrzymani są dobrze znani policjantom. Byli już wielokrotnie zatrzymywani w związku z popełnionymi przestępstwami. 29 – latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i trafił do zakładu karnego. Obydwaj poruszali się rowerami, które jak oświadczyli zostały przez nich znalezione na ulicy. Policjanci ustalają ich właścicieli.

– 17 – letni głogowianin pomimo młodego  wieku ma już bogatą przeszłość kryminalną. Był zatrzymywany za kradzieże w sklepach, przywłaszczenia, niszczenie dokumentów, groźby spalenia samochodu i niszczenie mienia. Na jego koncie jest kradzież roweru o wartości 800 złotych oraz kradzież narzędzi na kwotę 1100 złotych. Z procederu kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here