Powiat Głogowski dołączył do akcji zagospodarowania chryzantem, które nie zostały sprzedane przez lokalnych producentów.  Kwiaty zostaną posadzone między innymi na terenie placówek powiatowych. 

W związku z rygorem sanitarnym w związku z koronawirusem 1 listopada nie można było odwiedzić grobów najbliższych. Kwiaty, które tradycyjnie w tym dniu zdobiły nekropolie pozostały u producentów i  handlowców.  Problem z ich zbyciem spowodował duże straty finansowe.  Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak zgodnie z akcją zapoczątkowana przez rząd postanowił wesprzeć lokalnych producentów i handlowców.  Starosta wystąpił z wnioskiem do  Powiatowego Biura Dolnośląskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przekazanie 2300 doniczkowych chryzantem.  Cześć kwiatów już zostało posadzonych w różnych miejscach naszego miasta. Niebawem znajdą się także na terenach szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Głogowski.

– Mam nadzieję, że większość tych kwiatów przezimuje i w przyszłym roku ponownie pięknie zakwitnie – mówi Jarosław Dudkowiak Starosta Głogowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here