Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 33 – letniego głogowianina, który ukradł z ulicy busa z przesyłkami kurierskimi. Policjanci odzyskali pojazd i skradzione przesyłki. Mężczyzna, zgodnie z decyzją sądu został aresztowany.

Niespełna godzinę cieszył się swoim łupem 33 – letni głogowianin, który dokonał kradzieży busa firmy kurierskiej wraz z zawartością przewożonych przesyłek. Podejrzany wykorzystał nieuwagę kuriera, który był zajęty dostarczaniem paczki. Wsiadł za kierownicę otwartego i nie zabezpieczonego pojazdu, z kluczykiem w stacyjce i odjechał nim w nieznanym kierunku.

– Policjanci natychmiast zostali powiadomieni o kradzieży pojazdu wartego 130 000 złotych. W wyniku ustaleń bardzo szybko zlokalizowali prawdopodobne miejsce ukrycia pojazdu i jego ładunku. Po godzinie w rękach funkcjonariuszy znalazł się 33 – letni sprawca kradzieży. Odzyskano pojazd oraz większość skradzionych paczek. Podejrzany był w trakcie ich przeładunku do garażu gdzie zamierzał je ukryć. Kilka zdążył już rozpakować – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Podejrzany  działał w warunkach recydywy . Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzna na okres 3 miesięcy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here