Jeden dawca osocza może pomóc trzem osobom zakażonym koronawirusem. Prezydent Głogowa apeluje do ozdrowieńców, aby oddawali osocze. Dawcą może być osoba w wieku od 18 do 65 lat.

Przybywa osób zakażonych koronawirusem. Od wczoraj statystyki z 52 do 103 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem: 56 kobiet i 47 mężczyzn. Przybywa także ozdrowieńców. Wczoraj było ich 923 a dzisiaj jest 971. Ozdrowieniec, który zdecyduje się oddać osocze musi spełnić kilka warunków: wiek dawcy 18-65 lat,  stan zdrowia. Każdy jednak może zadzwonić do głogowskiego punktu krwiodawstwa, aby dowiedzieć się czy może zostać dawcą osocza.  O oddanie osocza, do ozdrowieńców zaapelował Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

– Zwracam się do Was z gorącym apelem- oddawajcie osocze! Jedna osoba po przebytym zakażeniu SARS-COV2 może uratować życie nawet trzem chorym głogowianom. Pomóżmy tym , którzy takiej pomocy bardzo dziś potrzebują. Wspierajmy się- zachęca Prezydent Głogowa.

Osocze pobierane jest bezpieczną metodą, trwającą ok 30-40 min. W punktach poboru krwi obowiązuje reżim sanitarny wynikający z pandemii koronawirusa.  Podjęte środki ostrożności zapewniają bezpieczeństwo dawcy jak i personelowi punktu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here