Z powodu epidemii nie odbyła się tegoroczna edycja „Przedsionka Raju”, muzycznego cyklu popularyzującego muzykę dawną. Nie znaczy to jednak, że miłośnicy takiej muzyki nie będą mieli okazji posłuchać swych ulubionych wykonawców.

Organizator cyklu, Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”, postanowiła sięgnąć do swoich archiwów filmowych i przygotować dziewięć godzinnych filmów, prezentujących różne aspekty muzyki dawnej w formie, która nawiązuje do popularnej formuły tradycyjnych koncertów odbywających się w ramach Przedsionka Raju. W tym celu wykorzystane zostały nagrania zrealizowane w większości przez muzyków, którzy występowali w przeszłości w ramach cyklu, a także muzyków, których udział planowany jest w kolejnych latach. Wykorzystano także nagrania, ilustrujące monograficzne tematy poszczególnych filmów, a które zarejestrowane zostały w ramach różnych projektów Fundacji.

– Filmy można oglądać w Internecie. Co tydzień, w poniedziałek, muzyczna premiera organizowana będzie na facebookowym profilu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. W tym tygodniu zapraszamy do obejrzenia koncertu zatytułowanego „Telemann, Polska i inne strony świata”. Premiera pierwszego z filmów odbędzie się poniedziałek, 16 listopada o godzinie 18.00. Zapraszamy – mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Program koncertu:
Georg Philipp Telemann (1681 – 1767), Koncert polski B-dur TWV 43:B3, Polonaise, Allegro, Largo, Allegro. Wykonawcy: Orkiestra Kore
Georg Philipp Telemann, Suita tańców polskich z manuskryptu z Rostocku (w opracowaniu Dariusza Górnioka). Wykonawcy: Adam Kaiser – kozioł weselny Orkiestra Kore.
Georg Philipp Telemann. Koncert polski G-dur TWV 43:G7. Allegro moderato, Allegro vivace, Largo, Allegro. Wykonawcy: Orkiestra Kore
Georg Philipp Telemann. Suita orkiestrowa B-dur „Völker-Ouvertüre” TWV 55:B5. Ouverture, Menuet I&II, Les Turcs, Les Suisses, Les Moscovites, Les Portugais, Les Boiteux, Les Coureurs. Wykonawcy: Orkiestra Kore.
Hauhon Polska. Wykonawcy: Aira Maria Lehtipuu – skrzypce, Marianna Henriksson – klawesyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here