Głogowscy policjanci kontrolują przestrzeganie zasad wynikających z reżimu sanitarnego.  Funkcjonariusze sprawdzają między innymi transport zbiorowy, w tym autobusy miejskie, a także prywatnych przewoźników oraz placówki handlowe i miejsca publiczne, weryfikując, czy mieszkańcy poruszający się po Głogowie oraz powiecie głogowskim noszą maseczki. Dzielnicowi wspomagani przez żołnierzy weryfikują przestrzegane zasad kwarantanny.

Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie wprowadzonych dodatkowych obostrzeń związanych z zachowaniem się osób w miejscach publicznych i przypominają o zakrywaniu ust i nosa, a także o zachowaniu dystansu społecznego, w celu zmniejszenia ciągłego przyrostu zachorowań. Patrole policyjne prewencji stale kontrolują osoby nieprzestrzegające zasad sanitarnych. Dzielnicowi wspomagani przez żołnierzy weryfikują przestrzegane zasad kwarantanny.

– Policjanci koncentrują się na kontroli przestrzegania  przepisów obowiązujących  w całym kraju jako tzw. czerwonej strefie oraz dodatkowych obostrzeń wprowadzonych w celu ochrony naszego zdrowia i życia – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie. – Funkcjonariusze m.in. sprawdzają transport zbiorowy, w tym autobusy miejskie, a także prywatnych przewoźników oraz placówki handlowe i miejsca publiczne, weryfikując, czy mieszkańcy poruszający się po Głogowie oraz powiecie głogowskim stosują się do obostrzeń. Z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii koronawirusa. Dzielnicowi wspierani przez żołnierzy weryfikują przestrzegane  zasad kwarantanny przez osoby, które zostały nią objęte –dodaje oficer prasowy KPP w Głogowie.

Przypominamy, że aktualny stan przepisów dotyczących zasad sanitarnych w trakcie pandemii możemy zweryfikować na stronie rządowej w zakładce koronawirus