Głogowscy policjanci z wydziału prewencji po pościgu zatrzymali 21 – latka oraz odzyskali skradziony samochód, którym próbował uciekać. Podejrzanemu oprócz zarzutów kradzieży pojazdu grozi odpowiedzialność karna za nie zatrzymanie się do kontroli policyjnej co skutkowało pościgiem.

Policjanci z patrolu prewencji w trakcie służby zauważyli podejrzany pojazd opel corsa poruszający się ulicami Głogowa. Postanowili dokonać kontroli kierowcy. Ten na widok radiowozu oraz sygnałów świetlnych i dźwiękowych podawanych przez policjantów, przyspieszył i próbował uciekać. Sytuacja była niebezpieczna ponieważ kierowca w trakcie ucieczki wjechał na  jedno z podwórek zastawione pojazdami. Tam uderzył w drzewo i nie mógł już kontynuować ucieczki. Został zatrzymany przez policjantów i obezwładniony.

– Policjanci szybko ustalili, że powodem ucieczki był fakt, że 21 –letni kierowca poruszał się skradzionym na terenie powiatu wschowskiego pojazdem. Mężczyzna usłyszał zarzuty za nie zatrzymanie się do kontroli policyjnej oraz kradzieży pojazdu. Został objęty policyjnym dozorem – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.