Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na spektakl Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, zatytułowany “Wierna wataha”. Spektakl, w ramach programu TEATR POLSKA, odbędzie się w formie streamu na stronie Teatru 28 listopada o godzinie 18.00. Dysponujemy ograniczoną do 100 ilością bezpłatnych biletów: aby uzyskać bezpłatny bilet, należy wejść na stronę internetową www.wirtualnamodrzejewska.pl  i zaznaczyć opcję “Chcę uzyskać dostęp”. Wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/508173960142279/.

Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Komitet Organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej.

Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O spektaklu „Wierna wataha” reżyseria – Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK); scenografia – Piotr Tetlak; kostiumy – Natalia Rejszel; grafika i animacje – Justyna Sokołowska; muzyka – Jacek Hałas, współpraca Albert Pyśk; choreografia – Jakub Lewandowski.

Obsada: Grzegorz Wojdon – Tata; Katarzyna Dworak – Matka; Adrianna Jendroszek –  Joanna ; Magda Drab – Sabina; Aleksandra Listwan – Córka; Magda Biegańska – Córka

Rafał Cieluch – Brat; Bogdan Grzeszczak – Brat; Mateusz Krzyk – Brat; Paweł Palcat – Ksiądz; Albert Pyśk – Jarek ; Paweł Wolak – Opowiadacz; Inspicjent/ sufler: Jolanta Naczyńska.

Data premiery: 28 stycznia 2018 r.,  Teatr Modrzejewskiej w Legnicy.  Spektakl, w ramach programu TEATR POLSKA, odbędzie się w formie streamu na stronie Teatru 28 listopada o godzinie 18.00. Dysponujemy ograniczoną do 100 ilością bezpłatnych biletów: aby uzyskać bezpłatny bilet, należy wejść na stronę internetową www.wirtualnamodrzejewska.pl  i zaznaczyć opcję “Chcę uzyskać dostęp”. Wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/508173960142279/.

OPIS: Bogobojni mieszkańcy małego miasteczka żyją w poczuciu bezpieczeństwa, oddaleni od zawirowań politycznych reszty świata, od wszelkich wojen i niepokojów. Ceną za ten komfort jest – składana co pokolenie – niezwykła ofiara… Przez wiele lat nikt się przeciwko niej nie buntuje, wszyscy rozumieją wagę wspólnej sprawy, zgadzają się na życie podporządkowane potrzebom wiary i Kościoła. Ale w końcu w miasteczku rodzi się ktoś, kto chce żyć zupełnie inaczej…