„Złoty wiek Królestwa Węgier – czasy Macieja Korwina” – taki tytuł nosi projekt realizowany w bieżącym roku przez Muzeum Archeologiczne w Krakowie w ramach Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszone zostało również Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.

Namacalnym efektem realizacji projektu  „Złoty wiek Królestwa Węgier – czasy Macieja Korwina” będzie publikacja nosząca tytuł właśnie „Złoty wiek Królestwa Węgier – czasy Macieja Korwina”. Ma ona przybliżyć ważny wątek, zarówno w historii Węgier, jak i Polski, czyli czasy panowania króla Macieja Korwina.

– Oprócz Muzeum Archeologicznego w Krakowie i głogowskiego Muzeum Archeologiczno-Historycznego, w projekt zaangażowane są również: Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeuma w Wyszehradzie, Muzeum Miejskie we Wrocławiu oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu – mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum. – W przyszłości owa współpraca zaowocuje nie tylko wydawnictwem, lecz również wystawą. Zanim to się jednak stanie zapraszamy do obejrzenia prezentacji poświęconej projektowi – dodaje.