Na drodze wojewódzkiej nr 333 na terenie gminy Jerzmanowa w rejonie szybu górniczego SW1, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. W trakcie manewru wymijania doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Jak się okazało kierujący fordem focusem 24 – latek był pod wpływem narkotyków. Kierujący busem mercedes, 38 – latek był trzeźwy i nie odniósł poważnych obrażeń.

Jak wynika  z ustaleń policjantów, kierujący fordem focusem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym mercedesem. Badania kierowcy osobowego forda, który odniósł obrażenia w tym zdarzeniu, wykazały, że był pod wpływem narkotyków. Od kierowcy pobrano krew do dalszych badań.

– 24 – letni kierowca mieszkaniec powiatu polkowickiego, będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Wszystko wskazuje również, że jest odpowiedzialny za spowodowanie kolizji drogowej za co grozi mu kara grzywny – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.