Do strażaków z jednostek OSP z terenu Gminy Żukowice trafi kolejna dostawa nowego, specjalistycznego sprzętu. Jednostki wzbogacą się o radiotelefony, węże strażackie, latarki, mundury, hełmy, rękawice oraz buty.

W tym roku strażacy mają wiele powodów do zadowolenia. Dzięki wielu pozyskanym dotacjom, jednostki z Gminy Żukowice wzbogaciły się już o nowy średni wóz strażacki, sprzęt pożarniczy i środki ochrony osobistej. Poprawiono także stan techniczny remiz strażackich.

Tym razem dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy i Fundacji KGHM Polska Miedź strażacy wzbogaca się o nowy specjalistyczny sprzęt: radiotelefony, węże strażackie, latarki, mundury, hełmy, rękawice oraz buty. Fundacji KGHM Polska Miedź przekazała na ten cel 20 tys. zł.

– Doposażenie lokalnych jednostek zdecydowanie wpłynie na poprawę komfortu i bezpieczeństwa pracy strażaków ochotników. To z kolei podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy, a także całego Powiatu Głogowskiego – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice.