Nowe chodniki, wydzielone i estetyczne miejsce na osiedlowy PSZOK. To niektóre zmiany, jakie cieszą mieszkańców bloków przy ulicy Kmicica 2-36 w Polkowicach.  Wartość zadania to ponad 300 tysięcy złotych.

Inwestycja, która poprawiła estetykę przy ulicy Kmicica 2-36 już zakończona. Nowe chodniki, wydzielone i estetyczne miejsce na osiedlowy PSZOK. Zmiany w tej części osiedla Sienkiewicza widoczne są z daleka.

– To dość długo wyczekiwana inwestycja, realizowana na wnioski radnych – przypomina Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic. – Wymiana ciągów pieszych miała na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa, a tych norm nie spełniały zbudowane wiele lat temu chodniki.

– Ostatnie remonty były tutaj 25 lat temu – dodaje radny Grzegorz Ryłko z klubu Lepsze Polkowice. – Zmiany zauważą nie tylko mieszkańcy ulicy Kmicica, ale każdy kto będzie tędy przechodził. Na przykład, wzdłuż bloku 2-14, gdzie po dużych opadach deszczu tworzyły się kałuże utrudniające przejście. Zniknął zdewastowany murek, który odstraszał, a w jego miejsce jest estetyczna palisada.

Prace zostały wykonane przed terminem. Po wymianie nawierzchni z kostki betonowej, odzyskany materiał ma trafić do działkowców. Zlikwidowano gazony betonowe. Inwestycja kosztowała ponad 300 tysięcy złotych. Kolejne prace na osiedlu Sienkiewicza zaplanowane są na ten rok w ramach przedsięwzięć związanych z rewitalizacją, odnowieniem elewacji bloków i zagospodarowaniem małej architektury.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here