Głogowscy policjanci zatrzymali 31 – latka, który kierował motocyklem będąc w stanie nietrzeźwym. W trakcie badania mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na motocykl wsiadł pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci z patrolu prewencji  zatrzymali motocyklistę, 31 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego, kiedy podróżował po drodze publicznej stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Wsiadł na motocykl pomimo tego, że był już skazany przez sąd, który wymierzył mu karę zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

– 31 – letniemu motocykliście grozi nie tylko kara za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Złamał on również sądowy zakaz. Jeśli kierowca pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, nie zastosuje się do niego, grozi mu kolejny wyrok. Osoba taka stanie ponownie przed sądem. Konsekwencją może być nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here