Osoby powyżej 60. roku życia o znacznym stopniu niepełnosprawności (lub odpowiednio z I grupą) ze schorzeniami o kodzie R lub N, które zarejestrują się na szczepienie przeciw COVID-19, a nie będą mogły samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, mają zapewniony darmowy transport.

Od 15 stycznia, w urzędzie gminy w Polkowicach czynny jest telefon kontaktowy w sprawie transportu do punktu szczepień przeciw COVID-19 w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Pod numer telefonu 881 774 033 można będzie dzwonić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 15 lub wysłać zgłoszenie na adres: transport@gmina.polkowice.pl – kiedy znany jest termin szczepienia.

Z tej formy pomocy mogą skorzystać osoby powyżej 60. roku życia posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (lub odpowiednio I grupę) ze schorzeniami o kodzie R lub N, które zarejestrują się na szczepienie przeciw COVID-19, a w pierwszej kolejności zapisać się mogą osoby, które ukończyły 80 lat.

Przypomnijmy, że 22 stycznia ruszy rejestracja osób powyżej 70. roku życia. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia. Stopniowo szczepionka udostępniana będzie kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.