Szantażowali mężczyznę, zarządzali 2 tys. zł. Grozili upublicznieniem, wyników intymnego badania lekarskiego.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwoje mieszkańców Głogowa, którzy żądali kwoty 2 000 złotych w zamian za odstąpienie od publicznego udostępnienia wyników intymnego badania lekarskiego. Kobiecie i mężczyźnie przedstawiono zarzuty kierowania gróźb bezprawnych oraz bezprawnego uzyskania dostępu do dokumentu i informacji dla nich nieprzeznaczonej.

32 – letni mieszkaniec Głogowa powiadomił policjantów, że stał się ofiarą dwójki szantażystów, którzy zażądali od niego kwoty 2 000 złotych w zamian za to, że nie ujawnią wyników intymnego badania lekarskiego pokrzywdzonego. Te jak się później okazało, przypadkowo wpadły w ich ręce.

– W wyniku działań policjantów z wydziału kryminalnego, którzy zastawili pułapkę, zostało zatrzymanych dwoje mieszkańców Głogowa; 35 – letnia kobieta i jej 31 – letni partner.  Obydwoje w sposób bezprawny weszli w posiadanie wyniku intymnego badania lekarskiego i bezprawnie grożąc jego publicznym ujawnieniem, żądali okupu – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.