W Gminie Żukowice powstanie teren aktywności sportowej i ruchowej. Gmina na to zadanie pozyskała środki z Fundacji KGHM Polska Miedź.

Gmina Żukowice w Brzegu Głogowskim wybuduje teren aktywności sportowej i ruchowej. Przeznaczony na ten cel teren zostanie ogrodzony i wyposażony w nowoczesne urządzenia do rekreacji, sportu i zabawy. Urządzenia zewnętrzne do aktywności sportowej zakupione zostały dzięki pozyskanym środkom z Fundacji KGHM Polska Miedź – w ramach projektu „Sport na każdą pogodę – zagospodarowanie przestrzeni publicznej”.

  
– Właśnie rozpoczęły się prace inwestycyjne przy Szkole Podstawowej w Brzegu Głogowskim. Zadanie polega na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej – przygotowaniu terenu aktywności sportowej i ruchowej – mówi Krzysztof Wołoszyn wójt Gminy Żukowice.

Realizacja zadania ma na celu przede wszystkim stworzenie aktywnego miejsca dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkoły w Brzegu Głogowskim. Z urządzeń będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Wartość zadania to kwota blisko 250.000 zł.