Ponad 500 osób protestowało wczoraj na ulicach naszego miasta. Organizatorem akcji byli kibice. 210 funkcjonariuszy policji zabezpieczało demonstrację. 

Wczoraj ulicami naszego miasta przeszła grupa kibiców z wielu klubów. Na stronie internetowej jednego z organizatorów czytamy „ …Wszyscy wyszli na ulice Głogowa by wyrazić swoje niezadowolenie z działań polskiego rządu…. Demonstracja nie miała na celu negowania istnienia wirusa, a lekarstwa jakim jest zwalczane, które okazuje się być zdecydowanie gorsze od choroby. …Manifestanci domagali się przywrócenia służby zdrowia dla osób nie zakażonych wirusem. …Domagali się otwarcia biznesów i umożliwienia ludziom zarabiania pieniędzy…”

Uczestnicy demonstracji spotkali się na Placu Festynowym, Starym Mieście, Poczdamskiej. Wg danych szacunkowych na Starym Mieście było około 500 uczestników akcji, na Placu Festynowym około150. Po zatrzymaniu kilkudziesięciu uczestników około 150 osób ruszyło w stronę głogowskiej komendy Policji, gdzie przedstawili swoje racje i rozmawiali z mediatorem policyjnym. 

Policjanci wobec protestujących zastosowali środki karne. Wystawiono mandaty- 7 osób przyjęło mandaty natomiast 120 odmówiło przyjęcia. Wobec tych osób policja skierowało wnioski o ukaranie do sądu.  Dwie osoby zostały zatrzymane i ich sprawa rozpatrzona zostanie przez sąd w trybie przyspieszonym : jedna z zatrzymanych osób znieważyła policjanta, druga zastosowała przemoc wobec funkcjonariusza.

Uczestnicy protestu, którzy nie mieli nałożonych maseczek mogą spodziewać się kar administracyjnych. Stosowne wnioski skierowane zostały do sanepidu.  Dodatkowych konsekwencji mogą spodziewać się osoby, które dopuściły się wykroczeń na ulicy Poczdamskiej. 

no images were found