Głogowska biblioteka zaprasza na kolejne ciekawe spotkanie online w ramach projektu Indologia w Głogowie. Tym razem tematem będzie joga, a w jej tajniki wprowadzi nas prof. Sven Sellmer z Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Głogowska biblioteka zaprasza na kolejne wydarzenie online w ramach projektu Indologia w Głogowie. 8 kwietnia na fanpage’u głogowskiej biblioteki odbędzie się spotkanie „Joga – co to właściwie jest?” Na to pytanie odpowie prof. Sven Sellmer z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.. Spotkanie rozpocznie się o 19.00 na FB MBP Głogów

– „Joga – co to właściwie jest?” to drugie spotkanie online, realizowane w ramach projektu Indologia w Głogowie, którego partnerem jest Instytut Orientalistyki z UAM w Poznaniu. Celem projektu jest przybliżenie głogowianom kultury, literatury oraz współczesnej sytuacji społeczno-politycznej Indii – mówi Agnieszka Błaszczyk Biblioteka Lokalna Osiedla Głogowskiego.

8 kwietnia w tajniki jogi wprowadzi nas prof. Sven Sellmer, indolog, który od roku 2004 pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie wykłada sanskryt i filozofię indyjską. Od połowy lat 90. tłumaczy z języka polskiego, angielskiego i sanskrytu na niemiecki teksty z dziedziny nauk humanistycznych, eseje i beletrystykę. Z języka polskiego przełożył m.in. dzieła Henryka Elzenberga, Czesława Miłosza, Mariana Pankowskiego i Zyty Rudzkiej.