ZUS 18 – 20 maja organizuje międzynarodowe dni poradnictwa emerytalno-rentowego. Z porad specjalistów polskich i niemieckich mogą skorzystać mieszkańcy Dolnego Śląska.

Polacy, którzy są lub byli zatrudnieni w Niemczech i w Polsce mogą dowiedzieć się więcej o zakresie przysługujących praw wynikających  z ubezpieczeń społecznych.  Od 18 do 20 maja będzie można telefonicznie porozmawiać z ekspertami instytucji ubezpieczenia emerytalno-rentowego obu krajów Polski i Niemiec.

– Po przerwie spowodowanej pandemią, w 2021 r. powraca polsko-niemieckie poradnictwo emerytalno-rentowe w formie konsultacji telefonicznych z ekspertami ZUS oraz niemieckiej instytucji Deutsche Rentenversicherung – mówi Iwona Kowalska – Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa dolnośląskiego.

Na rozmowę z ekspertem można się zapisać bez wychodzenia z domu. Wystarczy zadzwonić pod podany numer telefonu lub wysłać e-mail.

Rozmowa będzie możliwa tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, który można uzgodnić telefonicznie pod numerem tel. +48 71 360 63 77 lub drogą elektroniczną pisząc na e-mail: dniporadnictwa.wroclaw@zus.pl

Polscy i niemieccy eksperci czekają pod telefonem w dniach: 18-20 maja.

Godziny udzielania porad: wt., śr. godz. 9.00–17.00 i czw. godz. 9.00–16.00. Poradnictwo telefoniczne odbywać się będzie w języku polskim i niemieckim. Porady telefoniczne są przeznaczone dla mieszkańców okolic Dolnego Śląska przede wszystkim Wrocławia i okolic.