Cztery elementy siłowni plenerowej zamontowane zostały na  placu zabaw w Kromolinie. Urządzenia fitness typu: biegacz, wioślarz, motyl i orbitrek dają użytkownikom możliwość ćwiczenia wszystkich partii mięśniowych. Gmina Żukowice na to zadanie pozyskała środki z Fundacji KGHM Polska Miedź.

Od kilku dni na terenie placu zabaw w Kromolinie o aktywność fizyczną mogą dbać również dorośli. Na terenie obiektu zamontowano cztery elementy siłowni plenerowej. Urządzenia fitness typu: biegacz, wioślarz, motyl i orbitrek dają użytkownikom możliwość ćwiczenia wszystkich partii mięśniowych.

– Po długim okresie izolacji, zdalnego nauczania i wielogodzinnej pracy przy komputerze, ruch na świeżym powietrzu pozwoli mieszkańcom zadbać o powrót do sprawności fizycznej i wpłynie na ogólną poprawę samopoczucia. Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców: osoby starsze, młodzież i dzieci do ćwiczeń z wykorzystaniem nowych urządzeń – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice.

Wyposażenie placu w Kromolinie jest częścią projektu pn. „Sport na każdą pogodę – zagospodarowanie przestrzeni publicznej, na którego realizację Gmina Żukowice pozyskała środki z Fundacji KGHM Polska Miedź. Koszt zakupionych urządzeń to ponad 13 000 zł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here