W Brzegu Głogowskim oddano do użytku nowy teren rekreacyjny przy Szkole Podstawowej.  Można skorzystać tam z nowoczesnego placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Plac jest ogrodzony i bezpieczny. Wartość zadania to kwota blisko 250.000 zł.

Z terenu rekreacyjnego przy szkole najbardziej zadowoleni będą najmłodsi mieszkańcy Brzegu Głogowskiego. Na placu zamontowano m.in. zjazd linowy czyli tzw. tyrolkę oraz zespół domków na podwyższeniu, z dwoma zjeżdżalniami i platformą do wspinania, huśtawki i wiele innych urządzeń. Ponadto na terenie placu zabaw zostały zamontowane tablice edukacyjne. Zamontowano także pięć urządzeń siłowni z których korzystać mogą starsi mieszkańcy Brzegu Głogowskiego. Teren dodatkowo będzie oświetlony i dostępny nie tylko dla dzieci uczęszczających do przedszkola czy szkoły, ale również dla wszystkich mieszkańców.

Prace przy realizacji inwestycji odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy z nich pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej – przygotowanie terenu aktywności sportowej i ruchowej” obejmował przygotowanie podłoża na pełnej podbudowie w strefie placu zabaw i w strefie siłowni, budowę ciągów pieszych, montaż małej architektury oraz ogrodzenie terenu.
– Drugi etap prac obejmował montaż urządzeń, których zakup był możliwy dzięki pozyskanym przez Gminę środkom z Fundacji KGHM Polska Miedź. Doposażenie placu rekreacyjnego w Brzegu Głogowskim jest częścią projektu pn. „Sport na każdą pogodę – zagospodarowanie przestrzeni publicznej” – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice.

Wartość zadania to kwota blisko 250.000 zł.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here