Hałdy śmieci z gospodarstw domowych , zamiast na wysypiska trafiają do lasu, na łąki lub do przydrożnych rowów. Zaśmiecanie przyrody jest karalne.

Za oknami wiosna i budząca się przyroda. Nabieramy ochoty do życia, robimy porządki w domach, na posesjach. Pozbywamy się zbędnych rzeczy i przedmiotów. Niestety wielu ludzi pozbywa się w sposób nieodpowiedzialny śmieci z własnych gospodarstw. Najczęściej pod osłoną nocy wywożą hałdy śmieci do lasów, na łąki, wysypują także do przydrożnych rowów. 

– Przypominamy, iż  śmieci odbierane są spod naszych posesji, organizowane są zbiórki elektrośmieci, wielkogabarytów, zużytych opon. Ponadto zalegające odpady można nieodpłatnie zawieźć do PSZOK w Biechowie  przy ul. Komunalnej 3. Jest tyle opcji utylizacji, a mimo to dookoła nas odkrywamy coraz to nowe, dzikie wysypiska, to bardzo przykry widok – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice.

Nielegalny wywóz śmieci  będzie zgłaszany organom policji. Urzędnicy zachęcają, aby mieszkańcy gminy, którzy są świadkami podrzucania śmieci kontaktowali się z Policją lub urzędem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here