Cztery szkoły podstawowe 6, 8, 9 i 14 otrzymają środki na zakup sprzętu do kuchni i stołówek. Gmina Miejska na ten cel  pozyskała 144.555,41 zł.

Nowa patelnia elektryczna, szatkownica do warzyw, maszynka do mielenia mięsa, piec konwekcyjno-parowy, blender ręczny, szafa chłodnicza, kotle ciarki, sokowirówki i wiele innego sprzętu trafi do czterech głogowskich szkół. Miasto na zakup potrzebnego sprzętu do kuchni i stołówek pozyskało środki finansowe z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach programu „Posiłek w domu i w szkole” moduł III edycja 2021.

Szkoła Podstawowa nr 6 w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” planuje zakup patelni elektrycznej, szatkownicy do warzyw, maszynki do mielenia mięsa, automatycznej wyciskarki do warzyw i owoców, zmywarko-wyparzarki uniwersalnej, patelni aluminiowych, desek do krojenia i regału magazynowego.

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi planuje zakup: zmywarki do naczyń wraz z podstawą, obieraczki do ziemniaków i warzyw, naświetlacza do jajek, szafy chłodniczej i mroźniczej, zastawy stołowej- 510 elementów, okapu centralnego trapezowego z łapaczem do tłuszczu.

Szkoła Podstawowa nr 9 planuje zakup m.in.  pieca konwekcyjno-parowego, blendera ręcznego dużego, szaf chłodniczej i mroźniczej, miksera planetarnego ze stalowa głowicą, stołów i pojemników ze stali nierdzewnej, zastawy stołowej, kubków oraz pojemników termoizolacyjnych.

Szkoła Podstawowa nr 14 w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” planuje zakup: miksera ręcznego, wanny stalowej o pojemności 56 litrów, kotleciarki i sokowirówki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here