Zespół Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Głogowie wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną ze Smardzowa i Akademią Sportów Obronnych wzięli udział w zorganizowanym spotkaniu dla młodzieży. Głównym tematem działań były zbliżające się wakacje. Młodzież poza świetną zabawą sprawnościową utrwalała w jaki sposób można bezpiecznie spędzić wolny czas na wakacjach, będąc w domu czy nad wodą.

Działania służb mundurowych z Akademią Sportów Obronnych i WOPR-em cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego przeszła mini szkolenie przed wakacjami. Musztra, zajęcia w terenie to jedynie początek atrakcji, które czekały na klasy mundurowe. Młodzież utrwalała prawidłowe udzielanie pomocy przedmedycznej i zachowania w trakcie zdarzenia drogowego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sztuka maskowania i gry terenowe. 

– Obecnie jednym z poważniejszych problemów jest uświadomienie młodzieży zagrożeń m.in. związanych z wypoczynkiem nad wodą, a przez to poprawa ich bezpieczeństwa – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji. – To dzisiaj najważniejszy cel organizatorów imprezy. Podczas spotkania, mówiono nie tylko o bezpieczeństwie podczas letnich wakacji i zabaw nad wodą, ale również przypominano podstawowe zasady zachowania podczas wyjazdów i obozów, spotkania z obcymi osobami, bezpieczeństwa w ruchu drogowym – dodaje policjant.

Policja stale przypomina o takich zagrożeniach i stara się przekazać informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa, zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla życia i zdrowia. Młodzież w trakcie zabawy mogła przyswoić sobie wiedzę niezbędną podczas wakacyjnego wypoczynku.