Z ulgą odetchnęli i uczniowie, i nauczyciele, że trudny rok szkolny 2020/21 dobiegł końca. Najciężej było w tych szkołach, gdzie trzeba było zapewnić młodym ludziom praktyczną naukę zawodu, ale udało się. Dzięki wsparciu KGHM, młodzież mogła kształcić się zawodowo bez zakłóceń.

Uczniowie odbierający świadectwa w większości twierdzili, że szkoła jaką wybrali to był dobry wybór. – Przez dwa lata spędziłem w tej szkole dobry czas i dużo się nauczyłem. Za rok zjedziemy do kopalni też będzie dobrze. Dobrze tę szkołę zapamiętam. Po szkole chcę iść do kopalni, może to i ciężka praca, ale sumienna, odpowiedzialna oraz dobrze płatna. To tradycja rodzinna. Chcę być tak, jak wujek, który za rok idzie na emeryturę – mówił Mateusz Pasternak, klasa II BSA.

 W tym roku absolwenci zawodu górniczego dodatkowo odbierają zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje spawacza a więc uzbrajamy ich możliwie najlepiej jak potrafimy, by na rynek pracy weszli jak najlepiej przygotowani – mówi Lucyna Kubis, dyrektor ZS MCKK.

Stypendyści KGHM oraz z klas nowego zawodu, jakie w ZS MCKK uczą się młodzi ludzie od zeszłego roku, czyli operator maszyn i urządzeń przeróbczych otrzymali dodatkowo podarunki od KGHM i ZWR O/KGHM Polska Miedź.