Fundacja KGHM Polska Miedź dofinansuje badania profilaktyczne w ramach Gminnego projektu pn.  „Kierunek –>  zdrowie. Gmina Żukowice.” Przewidywany koszt zadania to kwota ok. 50 tys. zł. 

Gmina Żukowice złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie w wysokości 40 tys.  Projekt zakłada przeprowadzenie badań  dla mieszkańców Gminy Żukowice pod kątem profilaktyki  chorób nerek, płuc, tarczycy i cukrzycy. Bezpłatne badania przeprowadzane będą na przełomie sierpnia i września bieżącego roku i składać się będą z kilku etapów, m.in: badań laboratoryjnych, analizy wyników i  konsultacji specjalistycznej.

– Celem naszego projektu jest poprawa stanu zdrowia i świadomości zdrowotnej mieszkańców Gminy Żukowice, poprzez zapewnienie  dostępu do  bezpłatnych badań laboratoryjnych i konsultacji lekarza specjalisty. Mam nadzieję, że dzięki działaniom realizowanym w ramach projektu „Kierunek –> zdrowie. Gmina Żukowice.”, wzrośnie wykrywalność chorób w jej mniej zaawansowanych stadiach i przyniesie w krótszej lub dłuższej perspektywie korzyści dla mieszkańców – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowce.

Przewidywany koszt zadania to kwota ok. 50 tys. zł.  Wszystkie etapy programu diagnostycznego wraz z wskazówkami dotyczącymi możliwości rejestracji i zgłoszeń chęci udziału w projekcie udostępnione zostaną po podpisaniu umowy z Fundacją KGHM oraz po wyłonieniu podmiotu medycznego, który zrealizuje projekt.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here