KGHM obchodzi swój jubileusz organizując szereg wydarzeń związanych z hasłem „Przyszłość jest z miedzi”. W Polkowicach powstaje mural z okazji 60-lecia KGHM S.A.

Wyjątkowe, antysmogowe i w kolorach miedzi – kolejne trzy murale z okazji jubileuszu 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A. pojawią się w trzech miastach Zagłębia Miedziowego. Spółka przygotowała specjalne projekty murali podkreślające związki firmy z Lubinem, Polkowicami i Głogowem. Murale wykonane będą z wykorzystaniem farb antysmogowych. W Polkowicach malowidło już powstaje na budynku przy ul. 11 lutego. Kolejne pojawią się w Lubinie i Głogowie.

– To dla nas wyróżnienie, że miedziowa spółka postanowiła także w Polkowicach pozostawić tę symboliczną pamiątkę jubileuszu 60-lecia. To symbol tego, że istnienie naszej gminy, jej dobrobyt i komfort życia mieszkańców są nierozerwalnie związane z funkcjonowaniem Polskiej Miedzi. Ten mural to także przypieczętowanie faktu, że Polkowice to Serce Zagłębia Miedziowego – mówi Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic.

KGHM obchodzi swój jubileusz organizując szereg wydarzeń związanych z hasłem „Przyszłość jest z miedzi”. Jednym z nich jest mobilna wystawa o przeszłości i przyszłości Polskiej Miedzi. W czerwcu w Polskę wyruszył specjalny tir z multimedialną ekspozycją,

– Nie możemy zaprosić wszystkich Polaków do naszych kopalni i hut, by pokazać proces wydobycia i przetwarzania miedzi, ale dzięki wystawie i cyfrowej rzeczywistości będziemy mogli przedstawić nasz fascynujący świat tysiącom ludzi w całym kraju. Multimedialne ekrany pozwolą przenieść się do naszego podziemnego miasta i zademonstrować rzeczywistość KGHM. Tak chcemy świętować nasz jubileusz. Miedź to surowiec przyszłości, który pojawia się praktycznie w każdym aspekcie naszego życia. Edukujemy przez zabawę i najnowsze technologie – mówi Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. – Wystawa to hołd dla naszej załogi za ciężką pracę i wiarę w firmę – dodaje prezes.

Mobilna wystawa do końca września pojawi się nie tylko w większych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach. 24 czerwca miedziowy tir odwiedzi również Polkowice.