Trwa  budowa chodnika w m. Kromolin. Jest to kontynuacja rozpoczętych w 2019 roku prac, podczas których gmina wykonywała drogę od cmentarza wraz z budową chodnika – po lewej stronie. Wartość inwestycji to ponad 160 000 zł.

Zadanie jest realizowane w dwóch etapach. Pierwszy etap obejmuje swoim zakresem prace na sieci wodociągowej, tj. wymianę obecnego wodociągu na nowy wraz z przyłączami. Drugi etap to budowa chodnika na długości 212 m o zmiennej szerokości od 1,5 m do 2,5m z kostki betonowej. Obecnie są tam wykonywane zjazdy o nawierzchni z kostki kamiennej, do posesji położonych wzdłuż drogi objętej inwestycją. Po zakończeniu prac budowlanych planuje się również wymianę 4 starych opraw oświetleniowych na nowe oprawy typu LED oraz wykonać pełne oznakowanie poziome i pionowe jezdni, w tym nowo powstałego przejścia dla pieszych.

– Wymiana opraw i nowe oznakowanie poziome zapewni bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi, w szczególności pieszych. Budowa tego odcinka dodatkowo ułatwi mieszkańcom Kromolina bezpieczne i komfortowe dotarcie do wielu ważnych punktów na terenie miejscowości np. do świetlicy wiejskiej, przystanku autobusowego czy placu zabaw – mówi Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy Żukowice.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Zygmunt Jaremowicz, a wartość inwestycji to ponad 160 000 zł. Planowany termin zakończenia prac to koniec lipca bieżącego roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here