W Gminie Polkowice budowane są sieci wodociągowe i kanalizacyjno-sanitarne. Inwestycje prowadzi Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach.

Dwie inwestycje związane z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjno-sanitarnej prowadzi obecnie Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach. Na ukończeniu jest przedsięwzięcie w Komornikach przy boisku i zapleczu sanitarno-socjalnym. Natomiast na Polkowicach Dolnych rozpoczęła się inwestycja na ulicy Fiołkowej. Niebawem wykonawca wejdzie też na teren budowy w Sobinie.

 – Gotowa sieć to dla mieszkańców oszczędność czasu i pieniędzy – mówi Jacek Kaszuba, prezes PGM w Polkowicach. – Wielokrotnie podkreślam, że zbudowanie takiej sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie Polkowice, która pozwoli na efektywne i oszczędne gospodarowanie tym obszarem, jest dla mnie priorytetem. Dlatego inwestujemy w budowę nowych sieci czy sukcesywnie wymieniamy te stare. Nasza firma szybko reaguje też na przedsięwzięcia nagłe, tak jak w przypadku Komornik – dodaje prezes.

Jedno z zadań realizowane jest w Komornikach. Przy lokalnym boisku i zapleczu sanitarno-socjalnym budowana jest sieć wodociągowa i kanalizacyjno-sanitarna. Przedsięwzięcie jest wykonywane siłami własnymi polkowickiego PGM-u.

W Polkowicach Dolnych na ulicy Fiołkowej prowadzone sa prace budowan. Nowa sieć wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna wzdłuż tego odcinka aż do Alei Jana Pawła II ma powstać w ciągu najbliższych miesięcy.

20 lipca powinna ruszyć też inwestycja w Sobinie. To kolejne przedsięwzięcie, które podobnie jak w Komornikach, jest wykonywane siłami własnymi PGM.

– Będzie to ciąg dalszy rozbudowy naszej sieci wodociągowej w tej miejscowości. Połączymy wcześniejsze inwestycje tak, by uzupełnić brakujący odcinek Sobina od ulicy Myśliwskiej do Gaikowej – mówi Mariusz Ogrodnik, zastępca kierownika ds. infrastruktury sieciowej.

W ramach przedsięwzięcia powstanie około 900 metrów sieci wodociągowej. PGM chce jak najszybciej wykonać tę inwestycję. Mieszkańcy tej miejscowości będą musieli liczyć się w tym czasie z utrudnieniami, które są nieuniknione przy tego typu przedsięwzięciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here