Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn uczestników protestu przeciwko obostrzeniom związanymi z epidemią koronawirusa oraz szczepieniami.  Dwaj mężczyźni znieważyli funkcjonariuszy a jeden uszkodził radiowóz.

Na terenie Głogowa odbył się kolejny marsz, w którym udział wzięły osoby sprzeciwiające się obostrzeniom i szczepieniom w związku z pandemią Covid-19. Uczestnicy tego marszu swój protest rozpoczęli Na Bulwarze Nadodrzańskim, gdzie odpalili race i skandowali hasa antyszczepionkowe.  Z Bulwaru Nadodrzańskiego przeszli ulicami Starego Miasta, Obrońców Pokoju i Budowlanych, gdzie doszło do utarczki z  policją.  W wyniku czego trzech mężczyzn zostało zatrzymanych.

 – Na terenie Głogowa odbyło się zgromadzenie, podczas którego jego uczestnicy skandowali hasła związane z pandemią koronawirusa. Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, a także wykonując swoje obowiązki służbowe wynikające z Ustawy o Policji, monitorowali to wydarzenie – mówi  asp. Łukasz Szuwikowski  z głogowskiej policji. – Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy będąc pod wpływem alkoholu znieważyli funkcjonariuszy podczas wykonywanych obowiązków służbowych i trzeciego, który kopiąc dokonał uszkodzenia radiowozu służbowego. Nietrzeźwi awanturnicy trafili do policyjnego aresztu. W chwili obecnej trwają czynności w tej sprawie –  dodaje policjant.