KGHM zachęca swoich pracowników do szczepień przeciw COVID 19. W oddziałach firmy w Zagłębiu Miedziowym pojawiły się mobilne punkty szczepień. Pracownicy mogą wziąć udział w akcji oraz zaprosić członków rodzin i znajomych. Szczepienia są dobrowolne. Chętni mają do dyspozycji zarówno jednodawkowe, jak i dwudawkowe rodzaje szczepień przeciw COVID 19.

Pierwszy mobilny punkt szczepień, który obsługuje personel Miedziowego Centrum Zdrowia stanął w Zakładach Górniczych Rudna. Tam — jednego dnia szczepienie przyjęło  blisko 100 osób. Akcja w oddziałach KGHM potrwa do końca lipca.

– KGHM zdał egzamin w najtrudniejszym czasie pandemii. Pracownicy stosowali się do wprowadzonych w firmie restrykcyjnych obostrzeń, co pozwoliło zachować firmie ciągłość produkcji. Teraz naszą troską jest poziom zaszczepienia załogi. Robimy wiele, by w miedziowej spółce pracowało się bezpiecznie – powiedziała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Do szczepień w mobilnych punktach mogą się też zgłosić pracownicy innych spółek z Grupy Kapitałowej KGHM oraz podmiotów zewnętrznych współpracujących z oddziałami.

Chętni mają do dyspozycji zarówno jednodawkowe, jak i dwudawkowe rodzaje szczepień przeciw COVID 19.