Amatorów wyścigów kolarskich czekają wielkie emocje podczas „Grodów Piastowskich”. Pierwszy etap jest w Polkowicach – w piątek, 20 sierpnia. Impreza rozpocznie się o godz. 15 w Rynku.

Po rocznej przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa, wyścig CCC Tour „Grody Piastowskie” wraca do Polkowic. To 55. edycja tej imprezy sportowej. Prezentacja ekip odbędzie się w piątek, 20 sierpnia, w polkowickim Rynku. Potem kolarze rozpoczną pierwszy etap zmagań z metą w Głogowie. W tym czasie wystąpią też utrudnienia w ruchu.

– Nastąpi prezentacja wszystkich ekip, a start o godzinie 16 – zapowiada Bogdan Rzepka, dyrektor wyścigu CCC Tour „Grody Piastowskie”. – W Polkowicach mamy do rozegrania trzy rundy sześciokilometrowe. Kolarze będą więc trzy razy finiszowali w Rynku, trzy premie o puchar burmistrza – dodaje dyrektor wyścigu.

Organizacja wyścigu wiąże się z utrudnieniami w ruchu. Niektóre kursy autobusów komunikacji miejskiej będą opóźnione.

– Nieznaczne utrudnienia wystąpią od godziny 15, organizatorzy będą rozstawiać barierki na ulicy Górnej oraz na skrzyżowaniu przy wyjeździe na ulicę Głogowską – mówi Roman Tomczak, rzecznik urzędu gminy. – Ogólnie, kolarze wystartują o godzinie 16. Kiedy będą się zbliżali do konkretnego miejsca, wtedy straż miejska zablokuje dojazd do tej ulicy. Kiedy peleton i wozy techniczne przejadą, ruch zostanie wznowiony do czasu kolejnego przejazdu. I tak trzykrotnie. Utrudnienia mogą potrwać do około godziny 16.30.

Z Polkowic kolarze ruszą w kierunku Tarnówka, a dalej, malowniczymi trasami, będą się ścigać aż do Głogowa.

W 55. edycji „Grodów piastowskich” startuje szesnaście ekip, w tym siedem polskich.